Gesprek: ‘Een jaar als directeur van het Historisch Centrum Limburg’, een gesprek met Senta Schiffeleers door Joris Roosen (LGOG en Tracé)
LGOG kring Maastricht nodigt u van harte uit voor de activiteit: Joris Roosen gaat in gesprek met Senta Schiffeleers, sinds november 2025 directeur van het Historisch Centrum Limburg. Zij blikt terug op haar eerste jaar bij HCL en kijkt vooruit naar de ontwikkelingen die op de organisatie afkomen. Aan bod komen onder meer de veranderingen in het werkveld en de koers voor de komende jaren.
Senta Schiffeleers is directeur van het Historisch Centrum Limburg (HCL). Zij heeft bijna 22 jaar ervaring binnen de overheid en werkte de laatste jaren vooral op het gebied van informatiemanagement, stuurinformatie en digitalisering. Zij studeerde Technische Bedrijfskunde aan de Technische Universiteit Eindhoven en Bedrijfseconomie aan Tilburg University. Zij groeide op in een ondernemersgezin in Maastricht en combineert in haar huidige functie haar ervaring met openbaar bestuur en informatievoorziening met haar betrokkenheid bij Limburg.
Joris Roosen is hoofd onderzoek en adjunct-directeur bij Tracé – Limburgs Samenlevingsarchief. Daarnaast is hij universitair docent regionale geschiedenis aan de Universiteit Maastricht. Hij werkt als onderzoeker en publicist op het gebied van sociaal-economische en regionale geschiedenis en houdt zich bezig met erfgoed, archieven en historische beeldvorming.
Aanmelden
Gezien het beperkte aantal beschikbare plaatsen vragen wij u zich aan te melden per mail naar maastricht@lgog.nl o.v.v. HCL. De plekken worden toegekend op basis van binnengekomen aanmeldingen.
De volledige uitnodiging vindt u hier.
Vorige activiteit | Volgende activiteit